Магнітні властивості монет
#5
(30-05-2024, 21:06)Celekcione Написав(ла):
(30-05-2024, 19:30)numis-admin Написав(ла): Доброго!
Особисто моя думка:
Якщо Монета покрита то потрібно вказувати метал- сплав як (основу) та саме покриття.
Наприклад як у Пробних 15 Копійок періоду Луганськ Магнітна сталь покрита латунню.
На наступний тиждень зроблю спектральний аналіз самого покриття та основи монети.
Добавлю результати спектрального аналізу сюди.
З повагою!

Вітаю!
Погоджуюсь що потрібно вказувати основу і покриття. Та думаю тут все просте, насправді продумане наперед. Вказують нікелеве покриття і все. Тобто загальну назву, а не детально, на той випадок якщо наприклад наступні докарбавоні монети будуть відрізнятись трішки складом нікелевого покриття. Про жодну монету НБУ не вказує який саме сплав нікелевого покриття, а загальну назву, тобто нікелеве покриття. Усюди в світі використовують наскільки мені відомо, саме нікелеві сплави як покриття, а не сам нікель, поскільки він буде жовтизною віддавати, а сплави з нікелю ні. Сплави мають різні відтінки, від хромового до відтінку срібла, тобто більш світлого відтінку щоб відбивалась від поверхні максимальна світловіддача. Сам нікель немає такої світловіддачі, адже буде жотуватий трішки. Тому виникає логічне питання, чи покриття нікелем, чи нікелевим сплавом, і саме тому трапляються монети з нікелевим покриттям які майже немагнітні навіть ніодимом. В залежності від нікелевого сплаву, буде змінюватись магнітні властивості самого покриття, але його в опис про монету, завжди пишуть узагальненою назвою - нікелеве покриття, а не детальним пропорціями які були використані для нікелевого покриття. Так само і пишуть наприклад магнітна сталь, але не пишуть яка саме марка сталі, і який склад має саме покриття, а лише узагальнено - латунне покриття.
Тому все правильно пишуть, монета не магнітна, поскільки поділяють на магнітні і не магнітні, а не що можливо трішки магнітна якщо ніодимом по канті... Це вже був би абсурт, адже нікелеві покриття різні використовуються, і якщо написати що трішки магнітний готовий виріб, то вийде помилка, адже може виявитись не магнітна зовсім.
По факту,  так, вони слабо, але притягаються до звичайного магніту. Приводив приклад в соціальній мережі 10 грн., одна слабомагнітна інша - зовсім до магніту не липнула. Зате маленьким неодімовим магнітом притягнуло обидві монети. Тоді інший нюанс: заявляють, що матеріал, з якого виготовлені монети - сплав на основі цинку. Де є гарантії, що до цього складу не ввійшли магнітні компоненти?  Чи варто магнітні властивості визначати лише за рахунок товщини покриття монети? Таке явище нерідко трапляється на латуних монетах 90-х років. Латунь - немагнітний сплав, але є далеко непоодинокі випадки, коли монета, відкарбована з латуні липне (хоч і слабо) до звичайного магніту. Ці монети без покриття, але ж...
Відповісти


Повідомлення в цій темі
RE: Магнітні властивості монет - від goodzon_33 - 31-05-2024, 20:13

Перейти в форум:


Користувачі, що переглядають цю тему: 1 Гість(ів)